Dom i ogród

Drewno w sypialni – pomyły i inspiracje

Drewno w sypialni – pomyły i inspiracje

Jest kilka trendów, które zanikają wraz ze zmianą pór roku, a są też trendy, które trwają przez lata, a nawet dekady. W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowano powolny, ale stały wzrost popularności jednego elementu w przestrzeni, która teraz szybko przejmuje domy na całym świecie. Bez względu na to, gdzie spojrzysz i jaki to styl, drewno w sypialni staje się najchętniej wybieranym materiałem wśród projektantów. Nadaje pomieszczeniu tak potrzebny element „przytulności”. Mając to na uwadze, przedstawiamy kilka przykładów inspiracji drewnem.

Tło łóżka pokryte drewnem

Ilość drewna, jaką chcemy umieścić w pomieszczeniu, w dużej mierze zależy od jego stylu i ogólnej atmosfery, którą planujemy stworzyć. Ściana akcentująca z drewna znajdująca się nad łóżkiem: czy to z prostych desek, z paneli czy z dekoracyjnej mozaiki, to sprytny pomysł, który nigdy nie zawodzi i powinien wytrzymać próbę czasu. Dodanie takiego elementu dekoracyjnego z drewna bardziej podnosi atrakcyjność pokoju i sprawia, że sypialnia nabierze wyjątkowości.

Drewniane zagłówki łóżek

Jeśli mamy wątpliwości co do pokrycia jakiejkolwiek dużej powierzchni w sypialni całkowicie drewnem lub jeśli po prostu takie tło nie pasuje do pożądanego stylu, najlepiej postawić akcenty wystroju, które dodadzą przestrzeni cieplejszego charakteru. Usuńmy wszystkie kolory na ścianach z pokoju i dodajmy wyższy drewniany zagłówek łóżka i dwie pasujące szafki nocne, aby podkreślić centralny punkt, jakim jest ten mebel. Drewniane łóżko z dużym zagłówkiem sprawia, że sypialnia stanie się bardziej wykwintna, a wraz ze zmieniającymi się porami roku, można wprowadzić do niej odrobinę koloru, używając pościeli i poszewek na poduszki w odcieniu, który nam się podoba lub w zależności od obowiązujących trendów.

Rodzaj drewna z którego wykonane jest łóżko a styl sypialni

Niezależnie od tego, czy preferujemy wnętrze w charakterze nowoczesnym, minimalistycznym, współczesnym, czy rustykalnym i wiejskim, zmieniając odcień i wykończenie łóżka, możemy z łatwością niwelować pomiędzy różnymi motywami i stylami. Przykładowo, bogaty odcień twardego drewna mahoniowego jest sam w sobie atrakcją, doskonale nadaje się do ramy łóżka z kolumnami w stylu boho. Jeszcze inne liściaste drewno orzechowe, słynie ze swojego niebywałego koloru i pięknej faktury słojów. Drewno orzecha jest zwykle czekoladowo-brązowe, ale dostępne są również jaśniejsze i cieplejsze odcienie brązu, odpowiadające kolorystyce rustykalnej lub wiejskiej sypialni. Łóżka z drewna bukowego, czyste lub pomalowane na biało, pasują do stylu prowansalskiego. Natomiast wytrzymałe i trwałe drewno tekowe ma złotobrązową barwę i w połączeniu z prostymi słojami sprawia, że jest to wizualna rozkosz. Łóżko z drewna tekowego często jest stosowane w nowoczesnych wnętrzach.

Drewniane meble i akcenty w sypialni zapewniają ciepło, którego np. metalowe ramy łóżka i nowoczesne dekoracje zwykle nie są w stanie oddać. Sypialnia jest często projektowana jako najbardziej przytulny pokój w domu, a drewniane elementy mogą świetnie podkreślać ten charakter.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.