Dom i ogród

„Przebojowe” projekty domów – nowość w ofercie MURATORA

„Przebojowe” projekty domów – nowość w ofercie MURATORA

Poszukujemy idealnego projektu domu, który będzie wyróżniał się na tle otoczenia? Weźmy pod uwagę najnowsze rozwiązania z kolekcji MURATORA – Przebojowy oraz Przebojowy N. To kompaktowe budynki wprost stworzone na wąskie działki, które będą odpowiednie dla singli oraz par. Jakie są ich najważniejsze atuty?

Przebojowy – klasyka w modernistycznym wydaniu

Nowością w katalogu MURATORA obejmującym projekty domów jednorodzinnych jest A111-Przebojowy. To budynek z poddaszem użytkowym o klasycznej formie, który zyskuje nowoczesny wygląd dzięki eleganckiemu wykończeniu elewacji. Jego powierzchnia użytkowa 98,7 m2 została podzielona na dwie kondygnacje. Na parterze zlokalizowano starannie doświetloną strefę dzienną na otwartym planie – salon z jadalnią i kuchnią, z bezpośrednim wyjściem na taras. Na przeciwległym końcu budynku umieszczono ogólnodostępną łazienkę, spiżarnię ukrytą pod schodami oraz jedną sypialnię z dostępem do ogrodu. Na poddaszu zobaczymy obszerne pomieszczenie rekreacyjne i drugą łazienkę – w wariancie podstawowym lub wersję z dodatkową pralnią – w wariancie B.

Kompaktowa bryła projektu Przebojowy sprawia, że jest on przystępny cenowo w realizacji i późniejszej eksploatacji. Dzięki murowanym ścianom i pokryciu z dachówki ceramicznej, budynek ten będzie wyjątkowo trwały i odporny na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych, służąc swoim domownikom przez wiele lat. Na jego prostym dachu można zamontować szereg ogniw fotowoltaicznych, będących obecnie niemal obowiązkowym elementem wyposażenia nowo powstających obiektów mieszkalnych. Użyte do jego wykończenia dekoracyjne okładziny elewacyjne sprawią, że pomimo nieskomplikowanej formy będzie on prezentował się niezwykle estetycznie, stając się świadectwem dobrego gustu właścicieli.

Przebojowy N – nowoczesna stodoła na wąską działkę

Nowoczesna stodoła to nasz wymarzony projekt domu? W takiej sytuacji weźmy pod uwagę projekt A111N – Przebojowy N. To nowość w kolekcji MURATORA, która spodoba się zwłaszcza zwolennikom minimalizmu i optymalnej funkcjonalności. Na parterze tego niemal 100-metrowego budynku znajdziemy wyposażoną w ogromne okna część wspólną – salon z jadalnią i kuchnią. Kominek w pokoju dziennym pozwoli nam przyjemnie spędzić jesienne wieczory, a wygodny dostęp do tarasu umożliwi spożywanie posiłków na świeżym powietrzu w cieplejszym sezonie. Na dolnej kondygnacji zaplanowano również przedsionek, łazienkę, spiżarnię i sypialnię z wyjściem na nieduży tarasik. Na poddaszu – podobnie jak w wersji podstawowej tego projektu – umieszczono około 40-metrowe pomieszczenie rekreacyjne, sąsiadujące z łazienką, a opcjonalnie – także z pralnią.

Choć bryła budynku Przebojowy N jest wyjątkowo prosta, oryginalnego wyglądu dodaje mu pozbawiony okapu dach, na którym możemy umieścić panele fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne. Dzięki zastosowaniu drewnianych lub kamiennych okładzin, ten dom charakterem będzie nawiązywał do swojego pochodzenia – wiejskiej stodoły wzniesionej z naturalnych materiałów. W trakcie jego projektowania do minimum ograniczono także ilość mostków termicznych. W konsekwencji budynek ten cechuje się wysoką energooszczędnością, a jego użytkowanie nie nadwyręża domowego budżetu.

„Przebojowe” projekty domów to propozycje stworzone dla mniejszych rodzin, którym zależy na posiadaniu sporej przestrzeni rekreacyjnej. Ich uniwersalna bryła sprawia, że będą one pasować do każdego otoczenia, w optymalny plan wnętrza zapewni maksymalny komfort eksploatacji wszystkim jego użytkownikom.

Zdjęcie: Projekt C444o – Czterolistna koniczyna – wariant XIV z kolekcji Muratora, arch. Przemysław Biryło

Artykuł sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-murator/

Udostępnij