Dom i ogród

Plafoniery sufitowe — do jakich wnętrz pasują? Podpowiadamy! 

Plafoniery sufitowe — do jakich wnętrz pasują? Podpowiadamy! 

Plafoniery sufitowe są wszechstronnym rozwiązaniem oświetleniowym, które można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Bogactwo form i rozwiązań wśród lamp nowoczesnych różnego typu sprawia, że również plafony stają się bardzo atrakcyjną formą oświetlenia wnętrz. Dowiedz się więcej i wybierz lampy dla siebie! 

Plafoniery sufitowe — uniwersalne i ponadczasowe? 

Plafony sufitowe pasują do wielu różnych pomieszczeń i stylów wnętrzarskich. Ponieważ występują w różnorakich i niepowtarzalnych formach, a wybór jest naprawdę duży. Z łatwością dopasujemy plafoniery sufitowe do wnętrza takich jak mieszkania, biura czy gabinety. W ciepłych i „domowych” formach odnajdą się nawet w sypialni, czy pokoju dziecięcym. Nieco mniej wymyślne z pewnością doskonale zaopatrzą w oświetlenie większe pomieszczenia, hole czy biura. Jednocześnie plafoniery sufitowe dają szansę na stworzenie wyjątkowego i spersonalizowanego wnętrza. Plafoniery sufitowe to dziś już nie tylko półokrągłe lampy przytwierdzone do sufitu, których jedynym zdaniem była funkcjonalność. Takie plafony być może kojarzymy z korytarzami czy miejscami o niskim suficie. Dziś plafoniery sufitowe mogą pasować do każdego wnętrza, oczywiście pod warunkiem, że będą odpowiednio dobrane. 

Plafoniery sufitowe w domu 

Plafoniery sufitowe w domu będą praktycznym rodzajem oświetlenia, które da się dopasować do każdego rodzaju wnętrza. Szczególnie atrakcyjne wydają się w pomieszczeniach z niskim sufitem. Sprawdzą się doskonale w salonie, w korytarzu, pokoju młodzieżowym, a nawet w garażu. W zależności od wybranej formy i rodzaju plafoniery sufitowe mogą on być albo nieangażującym elementem wystroju (i zapewniać tylko dobrze rozproszone i równomierne oświetlenie) lub (w przypadku bardziej designerskich wersji) doskonale urozmaicać przestrzeń. Ciekawe, nietuzinkowe i duże plafoniery sufitowe z kryształkami, dodatkami drewnianymi lub metalowymi będą doskonałym „punktem zwrotnym” w każdym nowoczesnym salonie. Przyzwyczajeni jesteśmy do żyrandoli i długich lamp wiszących. Może nadszedł czas wyjątkowych i nietuzinkowych plafonów? Nowoczesne plafoniery sufitowe to balans pomiędzy minimalistyczną i oszczędną formą oświetlenia a zmysłowymi odstępstwami od reguł. 

Plafoniery sufitowe w biurach i przestrzeniach komercyjnych 

Plafoniery sufitowe to rodzaj oświetlenia, który charakteryzuje się dużą wszechstronnością. Z tego tez powodu plafony często wybierane są jako oświetlenie do biur i przestrzeni komercyjnych, sal i korytarzy. Często wówczas występują w prostej, minimalistycznej i praktycznej formie. Wielkim plusem plafonów w przestrzeni komercyjnej i biurach jest to, że światło jest równomiernie rozproszone, dzięki temu nie zwraca uwagi na nic konkretnego, a po prostu rozświetla przestrzeń. Plafony nie będą kolidować z dodatkowym oświetleniem bocznym np. kinkietami obrazowymi do oświetlania dzieł sztuki. Plafony sufitowe w biurach zapewnią równomierne i efektywne oświetlenie w miejscu pracy.

Udostępnij