Dom i ogród

Nowoczesne karnisze – sprawdzi się do domu i mieszkania?

Nowoczesne karnisze – sprawdzi się do domu i mieszkania?

Jakie karnisze warto wybrać do domu albo mieszkania? Sprawdź najlepsze karnisze w nowoczesnym stylu!

Nowoczesne karnisze są dzisiaj najczęściej kupowane przez klientów. Doskonale wpisują się one we współczesne wnętrza i dodatkowo mogą być bardzo łatwe w obsłudze – mówi pracownik sklepu sprzedającego karnisze nowoczesne  voppi.eu. Jak dobrać odpowiednie nowoczesne karnisze do wnętrza? Sprawdź porady!

Karnisze nowoczesne – rodzaje

Kategoria nowoczesnych karniszy jest bardzo szeroka, dlatego też mogą być one podzielone na różne kategorie. Jakie z nich wybierane są obecnie najczęściej?

Karnisze z drążkami

To rodzaj popularnych karniszy, które składają się z uchwytów i umieszczonych na nich drążków. Do wyboru są karnisze pojedyncze i podwójne, a ich montaż może odbywać się na ścianie albo na suficie. 

Drążki karniszy nowoczesnych najczęściej wykonuje się z metalu, na przykład w kolorach jak srebrny, czarny czy biały. W takich wersjach kolorystycznych można też zamówić karnisze nowoczesne  voppi.eu.

Karnisze szynowe

W tym przypadku karnisz wyposażony jest w montowaną w suficie szynę. Szyna może być pojedyncza alb podwójna. Montaż może odbywać się na suficie albo też szyna może być wpuszczona. Istnieje też montaż w połączeniu z sufitem podwieszanym.

Szynowe karnisze mają nieco ograniczoną funkcjonalność w porównaniu do tych drążkowych, ponieważ można powiesić na nich zasłony i firanki tylko za pomocą żabek albo haczyków. Doskonale jednak wpisują się one w nowoczesne aranżacje, dlatego są w nich bardzo popularne.

Szeroki wybór karniszy drążkowych i szynowych można znaleźć w internetowym sklepie https://sklep.voppi.eu.

Karnisz nowoczesny – montaż na suficie czy na ścianie?

Wybór odpowiedniego miejsca montażu karnisza będzie zależał przede wszystkim od wysokości pomieszczenia.

Gdy pomieszczenie ma standardową wysokość, która wynosi zwykle około 260-280 cm, w takim przypadku zwykle wykorzystuje się karnisze sufitowe. Można też wybrać karnisze ścienne.

Z kolei w wyższych pomieszczeniach zwykle stosuje się karnisze ścienne, dzięki czemu zasłony albo firany nie muszą być bardzo długie.

Warto też pamiętać o tym, że przy podejmowaniu decyzji o montażu duże znaczenie ma też głębokość parapetu – wskazuje pracownik sklepu dostarczającego karnisze nowoczesne  voppi.eu.

Jaki styl karniszy pasuje do nowoczesnych wnętrz?

W nowoczesnych wnętrzach najczęściej montuje się karnisze o prostej stylistyce, które pod kątem kolorów dopasowane są do innych elementów występujących we wnętrzu.

Najczęściej wybierane są proste karnisze drążkowe, na przykład w kolorze czarnym albo srebrnym, bez fantazyjnych zakończeń. Świetnie sprawdzają się też kryte zasłony drążkowe za pomocą profilu lub zasłony szynowe w kolorze dopasowanym do sufitu.

W wielu wariantach kolorystycznych można też kupić karnisze nowoczesne  voppi.eu, które pozwalają na stworzenie estetycznie wyglądającej aranżacji okna w wielu pomieszczeniach we współczesnym stylu.

W poszukiwaniu inspiracji dotyczących wyboru odpowiednich karniszy warto również skorzystać z dostępnych w internecie serwisów wnętrzarskich, blogów. Czeka na nich wiele ciekawych pomysłów na aranżację okien w stylu nowoczesnym.

Udostępnij