Dom i ogród

Na co zwrócić uwagę wybierając stoły do kuchni i jadalni?

Na co zwrócić uwagę wybierając stoły do kuchni i jadalni?

Stół to często centralne miejsce w naszym domu, wokół którego spędzamy wspólny czas. Bardzo ważna jest więc jakość takiego mebla po to, aby był on elementem wyposażenia na lata, jednocześnie maksymalnie praktycznym oraz wygodnym w użytkowaniu. Stoły kuchenne i jadalniane to w wielu przypadkach centra naszego życia rodzinnego i towarzyskiego.  Na co więc koniecznie zwrócić uwagę przy wyborze stołów do kuchni i jadalni?

Jakość i solidność wykonania stołów do kuchni i jadalni

Stoły kuchenne i do jadalni bez wątpienia muszą cechować się wysoką jakością wykonania. Warto więc zwrócić uwagę na solidność stelaża, a także to, z jakiego materiału został wykonany blat. Bardzo wytrzymałe są stoły do kuchni z drewna, które o ile zostało odpowiednio zabezpieczone, będzie przez wiele lat prezentowało się naprawdę wyjątkowo, z czasem nabierając dodatkowego charakteru. Solidne stoły do jadalni to często także metal, najlepiej malowany proszkowo. Dzięki temu pigment nie tylko doskonale go pokrywa, ale też sprawia, że mebel staje się odporny na różne czynniki niszczące.

Praktyczne stoły kuchenne i jadalniane

Kolejną kwestią jest praktyczność. Oczywiście nie wszyscy mogą pozwolić sobie na duży mebel, choć jednocześnie nie wszyscy takowego potrzebują. Właśnie z tego powodu warto rozważyć rozkładane stoły kuchenne i jadalniane, które w razie konieczności można rozbudować i tym samym zaaranżować dodatkowe miejsca do goszczenia przyjaciół lub znajomych. Na szczęście rozkładane mogą być stoły stosunkowo małe, czyli 140×80 cm, jak i duże, takie jak 160×260. Wszystko w zależności od osobistych potrzeb i wymogów.

Piękno? Niemniej istotne!

Stoły, zwłaszcza jadalniane, powinny także doskonale się prezentować. Oczywiście preferencje co do wyglądu są różne, generalne jednak poważane są zwłaszcza wysokiej jakości drewniane stoły do jadalni i do kuchni. Dobrze komponują się głównie ze stylem skandynawskim urządzania wnętrz, a także z rustykalnym i klasycznym. Obecnie popularne są też warianty z finezyjnymi stelażami, nieco bardziej dekoracyjnymi, aniżeli zwykłe. Oczywiście warto pamiętać, aby takie stelaże nie utrudniały korzystania ze stołu, czyli pozwalały na możliwie jak najbardziej swobodne dosuwanie krzeseł tak, aby nie wystawały one poza obrys tego typu mebli.

Jak widać stoły kuchenne i jadalniane trzeba kupować w sposób rozważny, pamiętając nie tylko o ich wyglądzie, ale także kwestiach praktycznych. Wszystko po to, aby wybrany przez nas mebel pozwalał na maksymalnie wygodne korzystanie z jego zalet użytkowych.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.