Dom i ogród

Jak dobrać i zamontować prowadnice do szuflad?

Jak dobrać i zamontować prowadnice do szuflad?

Prowadnice do szuflad pozwalają na łatwe i wygodne korzystanie z mebli. Jak odpowiednio je dobrać i je zamontować? Zobacz najważniejsze informacje!

Jakie funkcje spełniają prowadnice do szuflad?

Elementy jak prowadnice do szuflad umożliwiają przede wszystkim łatwe i wygodne korzystanie z mebli wyposażonych w szuflady. 

Najczęściej elementy te używane są w meblach kuchennych oraz w komodach, w których umieszczane są szuflady. Również są one używane w meblach biurowych oraz innych typach mebli, by ułatwić ich obsługę.

Właściwie dobrane prowadnice do szuflad powodują, że szuflady wysuwają się szybko i gładko, a także nie zacinają się. Również mogą być one używane w celu zapobiegania wypadania szuflady z mebla, dlatego zapewniają one większe bezpieczeństwo.

Rodzaje prowadnic do szuflad – jakie wybrać?

Prowadnice przeznaczone do stosowania w szufladach można podzielić na różne kategorie. Wśród najczęściej używanych prowadnic zaliczane są:

Prowadnice rolkowe

Prowadnice rolkowe – są one dostępne w najniższych cenach, składają się z rolek przesuwających się po prowadnicy i pozwalają na jej łatwe wysuwanie i wsuwane. Mają również odpowiedni ogranicznik, który zapobiega wypadaniu szuflady.

Prowadnice kulkowe

Są one łatwiejsze w obsłudze od prowadnic rolkowych. Zapewniają łatwiejsze przesuwanie, także w przypadku cięższych szuflad. Są one często używane w meblach kuchennych oraz biurowych.

Prowadnice kryte

Konstrukcja tych prowadnic powoduje, że nie są one widoczne, dlatego też wykończone nimi meble wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Warto pamiętać o tym, że wtedy, gdy wybiera się odpowiednie prowadnice do szuflad, należy zwrócić uwagę na ich obciążenie. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy prowadnice są umieszczane w meblach kuchennych, które często są mocno obciążone znajdującymi się w nich produktami.

Gdzie można kupić prowadnice do mebli?

Obecnie prowadnice do szuflad są sprzedawane w wielu sklepach i można dzięki temu łatwo dobrać je indywidualnie do swoich potrzeb.

Największy asortyment prowadnic do szuflad znajduje się w sklepach z akcesoriami meblowymi. Można znaleźć w nich również różne prowadnice do szuflad, które przeznaczone są do mebli kuchennych, biurowych i innych typów umeblowania.

Zamówienia na prowadnice do szuflad można składać również w internecie. Są one wtedy dostarczane bezpośrednio pod adres klienta. W razie niedopasowania odpowiednich prowadnic można również skorzystać z ich zwrotu i kupić te odpowiednio dopasowane.

Jak zamontować prowadnice do szuflad?

Aby zamontować prowadnice do szuflad, konieczne jest wykonanie odpowiednich otworów w konstrukcji mebli. Wobec tego należy wykonać je w odpowiednich miejscach, które dopasowane są do konstrukcji prowadnic. Następnie należy je dokręcić i odpowiednio zamontować w meblu.

Tak samo należy postępować również wtedy, gdy chce się wymienić zepsute prowadnice do szuflad na nowe lub też zdecydować się na wygodniejsze prowadnice, które zapewnią prostsze używanie mebli wtedy, gdy chce się korzystać z nich jeszcze wygodniej.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.