Dom i ogród

Dodatki w sypialni

Dodatki w sypialni

Sypialnia to pokój, w którym powinniśmy zadbać o minimalizm. Jest to nie tylko jeden z aktualnie modnych stylów, ale także idea, która skupia się na odrzuceniu wszystkiego, co zbędne, a pozostawieniu jedynie elementów koniecznych do funkcjonowania. Jeśli interesuje cię ten sposób życia i chcesz go wprowadzić również do swojego mieszkania, możesz zacząć od drobnych zmian. Najlepiej wprowadzać je stopniowo. Trudno byłoby pozbyć się większości przedmiotów z mieszkania za jednym razem. Na początek możesz zacząć właśnie od swojej sypialni. Dobrze będzie pozbyć się stamtąd wszelkich zbędnych ozdób i dodatków kiepskiej jakości. Zamiast nich możesz umieścić kilka takich, które sprawią, że sypialnia stanie się przytulnym miejscem, a jednocześnie zachowa prostotę. Ważne zatem, aby były to przedmioty dobrej jakości – prawdziwe rośliny i kwiaty, świece sojowe, zasłony czy firany z porządnych materiałów itd. Pomieszczenie, w którym nie ma wielu rzeczy, jest także wygodniejsze w sprzątaniu. Nie trzeba np. wycierać kurzu z dziesiątek bibelotów.

Jakie meble umieścić w minimalistycznej sypialni?

Najważniejszym elementem każdej sypialni jest oczywiście dobrej jakości łóżko. Najlepiej zaopatrzyć się w takie, które jest produkowane w Polsce – dzięki temu wesprzesz krajową gospodarkę. Plusem jest również to, że łatwiej o dostawę, ewentualne reklamacje czy naprawy mebla, a poza tym masz pewność co do materiałów użytych przy produkcji. Możesz też być w stałym kontakcie z producentem i na bieżąco uzgadniać wszelkie zmiany, jeśli takowe by się pojawiły. Lokalne firmy tego typu oferują również wiele udogodnień, np. dostawę za darmo czy pomoc przy skręcaniu mebli. Inne meble do sypialni, które będą zgodne z minimalistycznym wyposażeniem, to np. szafa na ubrania. W tym celu możesz kupić nieduży mebel, jeżeli udało Ci się już zrobić porządek wśród ubrań i możesz określić swoją szafę mianem minimalistycznej lub kapsułowej. Jednak dobrym i wygodnym wyborem są szafy wnękowe. Łatwo jest sprawić, aby wtopiły się kolorystycznie w tło pomieszczenia, w związku z czym nie wyglądają na wielkie. Nawet jeśli nie masz zbyt wiele ubrań, to taka szafa pomieści dużo innych przedmiotów, np. odkurzacz, pościele, a nawet książki, których nie chcesz ustawić na widoku lub nie masz gdzie ich trzymać.

Łóżka tapicerowane

Chcesz wyposażyć swoją sypialnię w meble najlepszej jakości, ale nie wiesz, na jakie łóżko się zdecydować? Możemy przybliżyć Ci pewną ofertę – łóżka tapicerowane. Taki wybór to gwarancja świetnej jakości, a także wyjątkowej estetyki. Możesz znaleźć model bardziej dekoracyjny, a także proste i minimalistyczne projekty. Jakie są rodzaje tapicerek, wśród których możesz dokonać wyboru? Popularne obicia to te z ekoskóry, weluru, welwetu, a czasami również ze skóry naturalnej. Ostateczna decyzja należy oczywiście do Ciebie – zarówno ekoskóra, jak i welur czy zamsz będą dobrze prezentowały się w minimalistycznie urządzonym pokoju sypialnianym. Łóżko tapicerowane jest w całości pokryte wytrzymałą tapicerką. Rama, zagłówek i zanóżek będą pokryte materiałem, który wybierzesz. Stelaże wykonuje się najczęściej z drewna lub metalu. Trzeba jednak wiedzieć, jaką wielkość łóżka zamówić. Dwuosobowe powinny mieć wymiary co najmniej 180 × 200 cm, jednoosobowe zaś 80 × 200 cm, 90 × 200 cm lub 100 × 200 cm.

Zalety i wady łóżek tapicerowanych

Większość zalet omówiliśmy już wyżej. Podsumowując, łóżko tapicerowane gwarantuje świetną jakość na wiele lat. Zawsze będzie sprawiać wrażenie przytulnego, ciepłego miejsca, w którym możesz odpocząć. Zagłówek tapicerowany to przydatny element łóżka, np. gdy czytasz książki, oglądasz coś na ekranie lub chcesz popracować w wygodnej pozycji. Łóżko, które zdobi tapicerka z wybraną przez Ciebie tkaniną, to również estetyczny mebel w Twojej sypialni. Wystarczy, że dobierzesz do koloru tapicerki pościel w pasującym odcieniu. Ładnie i oryginalnie będą się prezentować np. pastelowe barwy. Jedną z głównych wad łóżek tapicerowanych może być problem z ich czyszczeniem. Zależy to oczywiście od rodzaju tkaniny, którą wybierzesz. Każda z nich będzie jednak nieco trudniejsza w wyczyszczeniu niż drewno.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij