Lifestyle

Dlaczego warto używać worków kompostowalnych?

Dlaczego warto używać worków kompostowalnych?

Selektywna zbiórka odpadów oraz recycling ograniczają ilość śmieci, które zalegają na wysypiskach. Zmiana kilku nawyków wystarczy, by skutecznie przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego i spowolnić niekorzystne zmiany klimatyczne. Jedną ze zmian, które bez trudu można wprowadzić we własnym domu, jest stosowanie worków kompostowalnych. Worki biobag służą do zbierania odpadków organicznych, które są używane do produkcji biopaliwa i naturalnych nawozów.

Worki do selektywnej zbiórki odpadów organicznych

Biodegradowalne worki na śmieci służą do selektywnej zbiórki odpadów organicznych. Dzięki nim odpadki wrzucone do pojemnika rozkładają się wraz z workiem, do którego są zapakowane. Eko worki do zebranych odpadów organicznych sprawiają, że pojemnik na śmieci w kuchni nie wymaga ciągłego czyszczenia. Pełny worek błyskawicznie wyciąga się z kosza i wynosi do kubła na odpady lub kompostownika.

Worki na odpady bio są przeznaczone do zbierania wszelkich resztek, które podlegają kompostowaniu. Worki tego typu można zatem używać na: obierki warzyw, liście roślin, trawę itp. Można wrzucać do nich również skorupki jajek. Ekologiczne worki na odpady organiczne sprawdzają się zarówno w prywatnych domach, jak i w restauracjach i innych lokalach. Dzięki nim skutecznie ogranicza się ilość śmieci, które nie nadają się do ponownego użytku i zwiększają czystość w miastach. Biobag worki w restauracjach umożliwiają natomiast uprzątnięcie kuchni z zachowaniem wszelkich standardów segregacji odpadów.

Worki biodegradowalne – zalety

Worki kompostowalne są wykonane z surowców, które są przyjazne dla środowiska. Worek tego typu rozkłada się w pełni w ciagu 30 dni, a bioodpady schną i nie powodują powstawania nieprzyjemnych zapachów. Odpowiednie odparowanie wilgoci sprawia, że obierki, stare warzywa lub skorupki jajek nie pleśnieją. Zapachy nie utrzymują się ani w kuchni, ani w pojemnikach na zewnątrz.

Produkty biobag znacząco przyczyniają się do ochrony wód gruntowych i gleby przed zanieczyszczeniami, gdyż nie zawierają polietylenu. Można pakować w nie zarówno odpadki organiczne, jak i odpady zmieszane. Bez względu na to, jakie śmieci trafią do worka, produkty biobag rozłożą się tak samo szybko.

Co ważne, w pełni biodegradowalne worki są wytrzymałe. Dzięki temu można włożyć do nich ciężkie resztki warzyw, spleśniałe owoce i obierki. Worek bez trudu wyjmie się z kosza w domu i przeniesie bezpośrednio do kompostownika lub zbiorczego kosza. Odpadków nie trzeba wysypywać jak z plastikowych toreb, co sprawia, że domowe obowiązki są mniej uciążliwe. 

Udostępnij