Dom i ogród

3 pomysły na urządzenie wnętrz z meblami indyjskimi

3 pomysły na urządzenie wnętrz z meblami indyjskimi

Sklep z meblami indyjskimi to szansa urządzenie wnętrz w stylu kolonialnym czy rustykalnym, ale także skandynawskim czy glamour. Ich z jednej strony specyficzny charakter, z drugiej – bogata oferta wpływająca na liczne możliwości aranżacyjne sprawiają, że to jedne z najczęściej odwiedzanych miejsc przez miłośników każdego z architektonicznych stylów. Czy rzeczywiście meble indyjskie z litego drewna nadają się do każdego wnętrza? Przekonaj się!

Sypialnia z meblami indyjskimi

Klasyczne modele mebli indyjskich mają z reguły dość duże wymiary, które dobrze prezentują się w obszernych salonach. Jednak w sklepach z meblami indyjskimi znajdziemy meble i dodatki do także do mniejszych pomieszczeń oraz sypialni. I to takie, które zaspokoją nawet najbardziej wybredne gusta. Skrzynie, kufry, stoliki i szafki nocne, parawany to oryginalna mieszanka elementów pasujących do niemal każdej alkowy. Kolejną zaletą kupowania mebli w sklepach indyjskich jest także fakt, posiadania przez nie w ofercie sporej oferty łóżek kontynentalnych. Wszystko ze względu na ich unikatowy wygląd i ręcznie rzeźbione elementy, które doskonale współgrają ze strukturą drewna, ale nie tylko. Popularne sieciówki zazwyczaj nie dbają o jakość najczęściej użytkowanych mebli. W przypadku tych indyjskich z kolei mamy pewność i gwarancję ich jakości oraz trwałości.

Kuchnia z meblami indyjskimi

Styl orientalny można wprowadzić do każdego wnętrza. Jednym z nich śmiało może być kuchnia. Aranżacja kuchni w stylu orientalnym wcale nie musi oznaczać wielkiej rewolucji. Nie musimy zmieniać wszystkich mebli, lecz zaznaczyć jej styl elementami wykończeniowymi. Finalny klimat budują przedmioty dekoracyjne, faktury, materiały. Aranżacja indyjskimi panelami ściennymi, dzwonkami wietrznymi, gongami sprawdzi się w kuchniach minimalistycznych. Komplety stołowe, maty, bieżniki czy podkładki to przykład na to, że nie trzeba wydawać fortuny na totalną zmianę przestrzeni. Kilka finezyjnych dekoracji i ozdób ze sklepu z meblami indyjskimi potrafi odmienić kuchnię w dosłownie kilka chwil.

Pokój dziecięcy z meblami indyjskimi

Meble indyjskie w pokoju dziecięcym? Czemu nie! Głównym bohaterem tej przestrzeni może być egzotyczne łóżko ze stelażami z litego drewna, a obok niego orientalne szafki nocne, kolonialne biurko czy indyjskie krzesło. Pokój można doposażyć także w bardziej przestrzenne meble – komodę, stolik, krzesła. Ręcznie tkane dywany z juty wniosą energię i ciepło, nadając dziecięcemu pokoikowi jeszcze więcej przytulności.

Udostępnij