Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Przewodnik po kotłach elektrycznych

3 kwietnia 2022


Co to jest kocioł elektryczny?

Kocioł elektryczny to kocioł, który działa przy użyciu energii elektrycznej. Kotły elektryczne mogą występować w różnych odmianach, takich jak elektryczne kotły systemowe i kotły przepływowe. Kotły elektryczne są w 100% efektywne, co oznacza, że ​​jeśli zapłacisz za 1kW energii elektrycznej, to otrzymasz 1kW ciepła.

Kotły elektryczne można czasem pomylić z elektrycznymi bojlerami wodnymi. Elektryczne bojlery wodne to małe urządzenia, które służą do zagotowania wody na herbatę lub kawę. Kocioł elektryczny to urządzenie służące do ogrzewania domu.

Jak działa kocioł elektryczny?

Kotły elektryczne działają na zasadzie przepływu bieżącej wody przez element ogrzewany elektrycznie. Elementy te w kotłach elektrycznych są zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować moc podgrzewania. Po podgrzaniu woda przechodzi przez resztę systemu ogrzewania domu i ogrzewa dom do żądanej temperatury.

Jakie są zalety kotła elektrycznego?

Zmniejszone koszty konserwacji – Inne rodzaje kotłów mają więcej ruchomych części, co może powodować częstsze awarie w porównaniu z kotłami elektrycznymi, które mają zdecydowanie mniej ruchomych części. W systemach grzewczych z kotłami na biomasę części ruchome mogą z czasem wymagać wymiany.

Większa dbałość o planetę – kocioł elektryczny ma mniejszy ślad węglowy niż inne kotły spalinowe. To z kolei wpływa na mniejsze zanieczyszczenie naszej planety.

Bezpieczeństwo – Ponieważ w kotle elektrycznym nie ma palnego paliwa, nie ma ryzyka wycieku gazu ani wybuchu. Kotły elektryczne są więc dużo bardziej bezpieczne.

Łatwa instalacja – kotły elektryczne są łatwiejsze w instalacji. Nie ma wymogu komina, ponieważ w kotle nie dochodzi do spalania. Oznacza to, że kocioł elektryczny można zamontować niemal w dowolnym miejscu w domu.

Niskie koszty instalacji – Ponieważ kotły elektryczne są dość proste i łatwe w instalacji, całkowity koszt instalacji jest znacznie niższy niż w przypadku kotła gazowego.

Ile kosztuje eksploatacja kotła elektrycznego?

Koszty eksploatacji kotła elektrycznego różnią się w zależności od domu. Wynika to z szeregu czynników zewnętrznych, takich jak poziom izolacji, okna, taryfa za energię elektryczną, temperatury komfortu i wiele innych czynników.

Warto również dodać, że kotły elektryczne są bardziej wydajne niż kotły na gaz, co oznacza, że ​​otrzymasz więcej rzeczywistego ciepła na jednostkę paliwa, za którą płacisz.

Jakiej wielkości bojler potrzebujesz?

Wielkość kotła odnosi się do mocy, a dla kotłów elektrycznych, a nie do wymiarów, jest to mierzone w kilowatach na godzinę (kW). Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy jest, tym więcej wylotów wody może zapewnić ciepłą wodę.

Kotły elektryczne są dostępne w kW od 5 kW do 15 kW. Wielkość Twojej nieruchomości i zapotrzebowanie na ogrzewanie określą, jakiej wielkości kocioł (kW mocy) potrzebujesz.

Ogólna zasada jest taka, że ​​na każdy grzejnik w domu potrzeba 1,5 kW. Należy jednak wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak ciśnienie wody w sieci, wysokość sufitu i poziom izolacji w domu.

Redakcja ZycieRzeczy

Witaj na naszym blogu! Jesteśmy wielkimi fanami prac ogrodowych, roślin, zwierząt i wszystkiego, co związane z naturą. Uwielbiamy też domowe porządki i urządzanie wnętrz. Na naszym blogu znajdziesz masę inspiracji dotyczących budownictwa, wyposażenia domu, ogrodu i wiele więcej!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nowenna pompejańska jak odmawiać
onycholiza paznokci
gdzie lecieć w listopadzie

Jesteś zainteresowany reklamą?