RTV i AGD

Płyta indukcyjna – nowoczesność i wygoda

Płyta indukcyjna – nowoczesność i wygoda

Nowoczesna kuchnia kojarzy się nie tylko z funkcjonalnymi meblami, ale również ze sprzętami, które ułatwiają codzienne przygotowanie potraw. Nowoczesny mikser, blender, mikrofalówka, są już standardem, który nikogo nie dziwi. Wiele osób zamienia także tradycyjną kuchenkę na płytę indukcyjną.

Popularna indukcja posiada mnóstwo zalet. Przede wszystkim jest niezwykle trudno przypalić potrawę, korzystając z takiego urządzenia. Korzystając z kuchenki indukcyjnej ryzyko oparzenia jest mniejsze, ponieważ indukcja ogrzewa jedynie naczynia, w których gotujemy.

Jeżeli decydujemy się na instalację takiego sprzętu musimy pomyśleć o odpowiednich naczyniach. Płyta indukcyjna wymaga, by nie były to naczynia z aluminium, brązu lub miedzi. Ponadto naczynie nie może być wypukłe. Kupując garnki musimy zapoznać się z zaleceniem producenta, co do przeznaczenia naczynia.

Kuchenka indukcyjna wymaga też aby podłączenie do prądu było odpowiednie. Zbyt małe natężenie prądu nie sprawdzi się w przypadku indukcji. Dzięki temu, że płyta indukcyjna będzie wykorzystana w domu, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Indukcja bowiem jest niezwykle energooszczędna. W skali roku, jeśli dużo gotujemy, może uzbierać się spora suma.

Oprócz wszystkich tych zalet kuchenka indukcyjna bardzo łatwo się czyści. Brak jest w urządzeniu zakamarków, gdzie mógłby się zbierać brud. Po użyciu wystarczy przetrzeć płytę ściereczką z odpowiednim środkiem. Indukcja nie należy do najtańszych sprzętów, ale warto ją zakupić, ponieważ przynosi wiele korzyści użytkownikom. Z roku na rok, tradycyjne kuchenki są zastępowane indukcją, ponieważ energooszczędność, bezpieczeństwo użytkowania i łatwość w utrzymaniu czystości są niewątpliwie zaletami, jakich szukają coraz bardziej wymagający klienci.


Kuchenka indukcyjna będzie spełniać swoją rolę, jeśli będzie dobrej jakości oraz podłączeniem urządzenia zajmie się profesjonalista. Wówczas możemy cieszyć się tym nowoczesnym urządzeniem w pełni.

hurtowniabudowlana24

Udostępnij