Dom i ogród

Odbiór techniczny mieszkania – o tym musisz pamiętać!

Odbiór techniczny mieszkania – o tym musisz pamiętać!

Swoje własne cztery kąty to marzenie niejednej osoby. Kiedy wreszcie przychodzi ten upragniony dzień, w którym mamy odebrać nowo oddane mieszkanie, pękamy z radości! Jednak w całej euforii powinniśmy zachować zimną krew zdrowy rozsądek. Dlaczego? Przy odbiorze technicznym mieszkania trzeba sprawdzić wiele rzeczy, aby móc szczęśliwie i długo mieszkać w swoim wymarzonym miejscu. Jeśli więc jesteś tuż przed kupnem mieszkania, zapoznaj się już teraz z naszym artykułem! Przygotujemy Cię na odbiór technicznym mieszkania tak, jak nikt inny!

Czym jest odbiór techniczny mieszkania?

Zacznijmy od tego, co właściwie oznacza całe to stwierdzenie? Jest to kluczowe dla zrozumienia dlaczego to takie ważne! Otóż odbiór techniczny mieszkania lub też domu to instytucja, którą reguluję nasze krajowe prawo. Dokładnie jest to umowa deweloperska. Przed oddaniem mieszkania przez dewelopera wzywa on nabywcę na odbiór. Podczas niego sporządzany jest specjalny protokół ze wszelkimi usterkami lub wadami, które zostaną wskazane przez nabywającego. Deweloper jest związany do naprawy wszelkich problemów w terminie, który określa umowa deweloperska.

Co jest najważniejsze przy odbiorze mieszkania?

Statystyki pokazują, że na rynku pierwotnym praktycznie nie zdarzają się mieszkania bez wad. Dlatego bardzo ważne jest, aby dostrzec je wszystkie jeszcze przed odbiorem naszego lokum! Do najczęstszych tak zwanych „niedoróbek” dochodzi przy dość widocznych miejscach. Zazwyczaj są to rysy na oknach lub krzywe kąty, czy też ściany. Jednak może także dojść do poważniejszych wad, na przykład w instalacjach. Osoby nieznające się na takich sprawach mogą wiele ominąć i nie dopatrzyć się poważnych spraw. W późniejszym czasie mogą one przysporzyć nam wiele kłopotu. Jednak można tego uniknąć. Jak to zrobić?

Odbiór mieszkania – samodzielnie czy ze specjalistą?

Jeśli zależy Ci na 100% pewności, co do Twojego mieszkania, warto skorzystać z usług specjalisty. Chodzi tu o pomoc osoby, która dokładnie wie, co sprawdzić podczas odbioru technicznego mieszkania. Profesjonaliści potrafią dokładnie określi wszelkie wady oraz usterki, które gołym okiem, zwykły człowiek, nie zauważy! Coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Czy jest opłacalne? Warto spojrzeć na to pod kątem przyszłych problemów, które możemy mieć, jeśli czegoś nie dopatrzymy podczas odbioru!

Bądź pewny swojego mieszkania!

Odbiór techniczny mieszkania to ostatnia prosta na wprowadzeniu się do wymarzonego lokum. Dlatego jest to też ostatni dzwonek na poprawy i dopracowanie całości. Normy budowlane oraz kwestie techniczne to coś, co jest naprawdę skomplikowane. Tylko specjaliści wiedzą, co na pewno trzeba sprawdzić oraz jak powinno to wyglądać! Nie oszczędzaj więc na swojej przyszłości i zaufaj fachowcom. Specjaliści to nie tylko wiedza, ale także odpowiedni sprzęt do pomiarów i badania mieszkania! Wsparcie, jakim jest fachowa pomoc przy odbiorze technicznym, jest warta naprawdę każdych pieniędzy. Patrz w przyszłość i zadbaj o swoje mieszkanie!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.