Dom i ogród

Nowoczesne wnętrza z użyciem drewna – jak łączyć?

Nowoczesne wnętrza z użyciem drewna – jak łączyć?

Drewno jest jednym z najbardziej popularnych materiałów, używanych do wykańczania wnętrz. W końcu to właśnie drewno jest naturalne, zdrowe dla ludzi i dla środowiska naturalnego, a także piękne i wytrzymałe na uszkodzenia oraz działanie wielu czynników mechanicznych. 

Jak stworzyć nowoczesne wnętrze z użyciem drewna?

Zdecydowanie urok drewna we współczesnych wnętrzach jest bardzo wyraźny i sprawia, że pomieszczenia emanują przytulnością oraz komfortem, a także są stylowe i eleganckie. Drewno wydaje się być bardzo tradycyjnym materiałem, jednak obecnie bardzo często stosowane jest w mieszkaniach wyjątkowo nowoczesnych. Najczęściej pojawia się w aranżacjach typowo skandynawskich, ale także w stylach takich jak japandi oraz glamour. Oczywiście wnętrze w całych panelach, w stylu lat 80. XX wieku (w tym także czasach PRL) nie kojarzy się dobrze, jednak pewne akcenty drewniane są idealnym rozwiązaniem do większości współczesnych pomieszczeń. 

Drewno – wyjątkowy materiał

Drewno jest materiałem znanym i lubianym od wieków, jednak w ostatniej dekadzie stało się wyjątkowe, ponieważ uznawane jest za przyjazne dla środowiska. Tym samym wiele osób decyduje się na naturalne parkiety i podłogi drewniane, zamiast na panele. W jaki sposób łączyć drewno we wnętrzach? Szczególne znaczenie ma dobór odpowiednich gatunków drewna, a także sprawdzenie specyfiki słojów i różnorodnej struktury materiałów. W ten sposób można stworzyć naprawdę ciekawą aranżację i zadbać o to, aby pomieszczenie wyróżniało się wśród innych. Oczywiście drewno może być położone nie tylko na podłodze, ale także na ścianach i na suficie. We wnętrzach można umieścić wiele drewnianych dodatków takich jak meble i akcesoria. Świetnie sprawdzą się drewniane wazony i dekoracje ścienne, a także wysokiej jakości ramy obrazów. Drewno to materiał niezwykle atrakcyjny, estetyczny i wytrzymały, dlatego warto na niego postawić. 

Nowoczesne panele sufitowe – świetny pomysł do domu i mieszkania

Drewno nie musi być wcale położone na podłodze. Świetną opcją są nowoczesne panele sufitowe, pełniące głównie funkcje dekoracyjne i estetyczne. W ten sposób można przykuć uwagę domowników i gości, a także stworzyć wyjątkowe pomieszczenie, które wygląda zupełnie inaczej niż inne salony. Panele sufitowe najczęściej pojawiają się w mieszkaniach nowoczesnych i minimalistycznych, a czasami także w przestrzeniach loftowych. Świetnie sprawdzają się także w nieruchomościach do remontu, ponieważ pozwalają na zamaskowanie pewnych niedoskonałości na suficie. 

Wysokiej jakości parkiety

W nowoczesnym mieszkaniu lub domu, ogromne znaczenie ma wykorzystanie materiałów wysokiej jakości, jak najbardziej trwałych i ekologicznych. Poszukując świetnej podłogi do swojej nieruchomości, można sprawdzić ofertę Parkiety Jabłoński. W ich asortymencie znajdziesz doskonałe parkiety dębowe, słynące z wysokiej jakości, wytrzymałości na uszkodzenia oraz estetycznego wyglądu.

Udostępnij