Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kupno mieszkania od dewelopera – jak wygląda odbiór techniczny?

16 czerwca 2021 Kupno mieszkania od dewelopera

Nareszcie przyszedł ten długo wyczekiwany moment! Wiele czasu minęło, odkąd podpisałeś umowę z deweloperem. Teraz wreszcie mieszkanie jest gotowe, a Ty musisz przyjść i sprawdzić, czy wszystko jest z nim w porządku! Wielkie emocje i radość, które na pewno Ci towarzyszą, nie powinny zakryć czujności! Odbiór techniczny mieszkania jest ważnym punktem w całym procesie kupna. Trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii, o których możesz nie wiedzieć. Trzeba się do tego odpowiednio przygotować, aby później nie żałować. Oto najważniejsze informacje!

Rezerwacja mieszkania od dewelopera – zacznijmy od początku! 

Jeszcze przed odbiorem technicznym należy zadbać o dopilnowanie kwestii formalnych. Zazwyczaj mieszkania od dewelopera kupuje się bardzo wcześnie, jeszcze przed powstaniem budynku mieszkalnego. Dlatego należy dopilnować wszelkich umów i dokumentów, aby później nic nie stanęło nam na przeszkodzie. Na początku ma miejsce rezerwacja mieszkania od dewelopera. Umowa rezerwacyjna wzór ma nieoczywisty i może wyglądać różnie. Aby mieć pewność, że nie ma w niej żadnych ukrytych opcji, warto przedstawić ją specjaliście. Zna on nie tylko normy sprawdzane podczas odbioru mieszkania, ale zna się także na wszelkich przepisach i normach. To bardzo kompleksowe rozwiązanie, które zabezpiecza nas na każdym etapie kupna mieszkania od dewelopera. 

Odbiór mieszkania od dewelopera – najważniejsze kwestie 

W tej kwestii należy mieć naprawdę sporą wiedzę, aby dopilnować wszystkich norm i rzeczy do sprawdzenia. Najlepiej zrobi to za nas specjalista. Ma on nie tylko potrzebną wiedzę, ale i sprzęty, bez których odbiór mieszkania będzie utrudniony. Mowa tu np. o sprawdzeniu norm dotyczących posadzki. Dokonywanie pomiaru pn-iso 9836:1997 jest możliwe tylko przez doświadczonego specjalistę. Ma on sprzęt, a także wie, jakie są dopuszczalne nierówności posadzki. Samodzielnie pominiemy naprawdę wiele kwestii, które nie umkną specjaliście. Cena za taką usługę jest nieporównywalnie niższa z kosztami, na które narażamy się przez nieodpowiedni odbiór. Późniejsze problemy z mieszkaniem mogą narazić nas na wiele problemów, których łatwo możemy uniknąć! Po co więc ryzykować i się stresować?

Bezpieczne kupno mieszkania od dewelopera bez żadnych problemów 

Choć kupno mieszkania to ogromna radość, to jesteśmy narażeni także na dużo stresu i nerwów. Okres poszukiwań, następnie dopilnowywania umów, a potem odbiór i remont to trudny czas. Jednak jeśli zdecydujemy się na pomoc prawdziwego specjalisty, który zna się zarówno na przepisach prawnych tyczących się umów, jak i budowlanych, to nie musimy niczym się już przejmować. Odchodzi nam masa stresu i nerwów. Mamy pewność, że nic nie umknie nam w trakcie całego procesu kupna. Osoby, które nie są doświadczone i nigdy wcześniej nie kupowały mieszkania od dewelopera powinny koniecznie skorzystać z takich usług! 

Redakcja ZycieRzeczy

Witaj na naszym blogu! Jesteśmy wielkimi fanami prac ogrodowych, roślin, zwierząt i wszystkiego, co związane z naturą. Uwielbiamy też domowe porządki i urządzanie wnętrz. Na naszym blogu znajdziesz masę inspiracji dotyczących budownictwa, wyposażenia domu, ogrodu i wiele więcej!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nowenna pompejańska jak odmawiać
onycholiza paznokci
gdzie lecieć w listopadzie

Jesteś zainteresowany reklamą?