Dom i ogród

Jakie meble wybrać do nowoczesnego ogrodu?

Jakie meble wybrać do nowoczesnego ogrodu?

Ogród to doskonałe miejsce do weekendowego relaksu oraz do spotkań ze znajomymi. Wygodne meble ogrodowe znacznie zwiększają poczucie komfortu, uprzyjemniają odpoczynek, ale są też efektowną dekoracją zielonego zakątka. Komplet do ogrodu może być wykonany z różnego materiału, każde rozwiązanie ma swoje niepowtarzalne zalety. Warto wybierać takie meble ogrodowe wypoczynkowe, które są wygodne, ładne i dopasowane do stylu ogrodu.

Meble do ogrodu wykonane z drewna

Drewniane meble są ponadczasowe i pasują do każdego wnętrza. Drewno może pochodzić z różnych gatunków drzew, co wpływa na ich wytrzymałość oraz na barwę. Drewniane meble ogrodowe wypoczynkowe mogą posiadać stylowe, tekstylne dodatki, które nie tylko zapewniają miękkość podczas odpoczynku, ale też sprawiają, że komplet jest elegancki. Meble mogą składać się ze stołu oraz z krzeseł lub z ławek. Ciepłe drewno doskonale współgra z zielenią roślin oraz z naturalnymi dodatkami, jakimi mogą być kamienie lub gliniane donice. Nowoczesne meble charakteryzują się prostotą i surowością. Często ciepłe i przytulne drewno łączone jest z zimnym i z surowym metalem. Do mebli ogrodowych wypoczynkowych można dobrać baldachim lub parasol. To szczególnie ważne w nasłonecznionych miejscach. Chroni to również meble przed deszczem oraz przed liśćmi.

Meble wykonane z tworzyw sztucznych

Współczesne meble z tworzywa sztucznego łączą ze sobą estetykę oraz solidność. To trwałe rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Komplet mebli ogrodowych wypoczynkowych może mieć dowolny kolor, jest łatwy do utrzymywania w czystości oraz nie wymaga konserwacji. Dobrej jakości materiał jest odporny na czynniki środowiskowe, nawet intensywnie słońce nie powoduje odbarwień. Zestaw mebli z tworzywa chętnie wybierany jest do ogrodów przydomowych, ale też na balkony oraz na tarasy. To też idealne rozwiązanie do wypoczynku w sąsiedztwie basenu lub ogrodowego stawu. Materiał jest odporny na wodę. Z technorattanu tworzy się oryginalne i designerskie produkty, meble mogą mieć ciekawą strukturę — np. modną plecionkę. Dodatkowo tworzywo jest bardzo lekkie, dzięki temu produkty udaje się z łatwością przenosić oraz przechowywać po skończonym sezonie. Meble ogrodowe wypoczynkowe można prosto umyć i nie trzeba ich malować. Bardzo popularnym rozwiązaniem do ogrodów są wygodne kanapy oraz niskie stoliki. Kawa w takiej scenerii smakuje idealnie. Zestaw konfiguruje się i dobiera do własnych potrzeb — można wybrać kolor poduszek i często jest wymieniać. Daje to niezliczone możliwości w aranżowaniu przestrzeni ogrodowej.

Udostępnij