Lifestyle

Dlaczego nie powinieneś zapominać o zakupie narzuty na łóżko?

Dlaczego nie powinieneś zapominać o zakupie narzuty na łóżko?

Narzuta na łóżko to często zapomniany element wyposażenia sypialni. Szczególnie, gdy zdążyliśmy już zakupić bardzo ładną pościel. Tymczasem, trafnie dobrana narzuta na łóżko , dobrze zszyta i wykonana z dobrej jakości materiałów, jest na wagę złota. Zarówno pod względem praktycznym (ochrania pościel przed nadmiernym wyeksploatowaniem), jak i estetycznym. Zwłaszcza, jeśli łóżko jest w sypialni mocno eksponowane. Wzór, który odnajdziemy na narzucie, najczęściej gra główną rolę w aranżacji. Poniżej kilka słów o tym, dlaczego tak naprawdę nie można zapominać o dodaniu narzuty do kompletu łóżkowego.

Narzuta sposobem na utrzymywanie porządku w sypialni

Po wstaniu z łóżka mamy kilka opcji na zaścielenie łóżka. Jedni zostawiają wszystko w stanie naturalnym, bez sztucznej ingerencji z zewnątrz. Nie jest to szczęśliwa opcja, gdy zależy nam na utrzymywaniu porządku i harmonii w otoczeniu. Jeśli jednak lata mijają, a nas nadal przerasta wizja marnowania czasu na żmudne ścielenie łóżka w czasie, gdy usiłujemy jak najszybciej wyjść rano, narzuta okaże się jednym z tych gadżetów, które ułatwiają życie. Pod kocem lub pledem niewidoczna będzie nierówno położona kołdra, czy nienaciągnięte dokładnie na materac prześcieradło. Narzuta narzucona na rozgardiasz zakryje to co trzeba i jednocześnie ochroni pościel przed ewentualnymi zabrudzeniami.

Narzuta jako ochraniacz przed zabrudzeniami

O tym, że narzuta pomaga utrzymać naszą pościel świeżą na dłużej wiedzą szczególnie te osoby, które mają w domu dzieci lub zwierzęta. Sierść kota lub psa, który wskakuje na łóżko, a także osiadający na pościeli kurz sprawiają, że musimy znacznie częściej niż standardowo prać poszewki na pościel, jak i same poduszki oraz kołdry. Jest to kłopotliwe, zabiera nasz czas i generuje dodatkowe koszty. Rozkładając narzutę na pościelone rano łóżko załatwiamy sobie więc kilka problemów naraz. Nie obawiamy się już o to, co wydarzy się naszym maluchom w czasie zabawy w sypialni i zyskujemy zdecydowanie więcej miejsca w koszu na pranie.

Dodatkowa ochrona przed chłodem

Dodatkowy koc lub narzuta sprawdzają się także wtedy, gdy nocami dokucza nam nadmierny spadek temperatury w pomieszczeniach. Gdy kupujemy narzutę, z którą będziemy mieli stały kontakt w nocy, zadbajmy, aby była wykonana z miękkiego w dotyku materiału. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj znany wszystkim polar. Jest lekki, ma bardzo przyjemną dla ludzkiej skóry fakturę i zachowuje świetne właściwości termiczne. Narzuta polarowa należy do jednych z najbardziej uniwersalnych dodatków do sypialni i salonu. Zwykle pełni ona funkcje nie tylko dodatkowego nakrycia na łóżko w sypialni, ale także ciepłego koca, którym można okryć się podczas leżakowania na tarasie, a także jako pledu, który można położyć na starym fotelu, aby np. ukryć przetarcia na materiale.

Udostępnij