Lifestyle

Co jeść aby pozbyć się trądziku

Co jeść aby pozbyć się trądziku

Aktualnie choroby skóry stały się prawdziwą plagą. Jest to problem nie tylko osób młodych czy dojrzewających. Coraz częściej dermatolodzy spotykają się z przypadkami trądziku wśród osób z cerą dojrzałą. Istnieje wiele teorii na temat tego co jest przyczyną powstawania wykwitów na skórze. Bardzo często wpływa na stan naszej skóry ma niezdrowy tryb życia, niewłaściwa pielęgnacja, czy niezbilansowana dieta.

Co jeść aby pozbyć się trądziku?

Co jeść aby pozbyć się trądzikuWłaśnie tym ostatnim zagadnieniem warto zająć się w szerszy sposób i poświęcić mu większą uwagę.
Jak powszechnie wiadomo istnieje wiele diet eliminacyjnych. Mają one na celu wyeliminowanie składnika, który może być odpowiedzialny za powstawanie trądziku. Wielu dietetyków popiera tezę iż określone pokarmy mogą zaogniać i powodować zmiany skórne. Mogą to być produkty o wysokim indeksie glikemicznym, czyli takie których spożycie podnosi poziom insuliny we krwi. Pojawia się więc pytanie, co jeść aby pozbyć się trądziku? Odpowiedź nie jest niestety taka łatwa.

Pierwszą rzeczą jaką dobrze jest zrobić jest ograniczenie produktów zawierających typowe alergeny. Mogą to być składniki takie jak gluten, soja, cukier czy laktoza. Powinniśmy zatem przez powiedzmy miesiąc ograniczyć spożycie jednego z wymienionych składników by zauważyć jakiekolwiek efekty. Najbardziej prawdopodobnym winowajcą naszych problemów ze skórą może się okazać cukier. Wszelkie wysoko przetworzone pokarmy mają w swoim składzie ten właśnie składnik. Jest on niebezpieczny dlatego, że ingeruje w działanie trzustki, przez co cały nasz układ hormonalny może być rozchwiany.

Czym zastąpić cukier?

Czym jednak zastąpić cukier? w obecnych czasach nie powinno to stanowić problemu. Przede wszystkim postarajmy się korzystać z naturalnych dodatków, takich jak na przykład miód. Dzięki niemu nasz apetyt na słodkie zostanie zaspokojony, ale nie będzie to miało dla naszej skóry złych konsekwencji. Warto pamiętać o kilku innych istotnych elementach mogących pomóc utrzymać naszą cerę w dobrej kondycji. Nie bez znaczenia jest tutaj odpowiednie nawodnienie organizmu, które ma bezpośredni wpływ na stan naszej skóry. Dodatkowo woda pomaga naszemu organizmowi pozbyć się groźnych toksyn, co również ułatwi utrzymanie zdrowej i promienistej skóry.

Zmiana trybu życia

Następnym istotnym elementem jest zadbanie o to by prowadzić w miarę aktywny tryb życia. Bieganie po parku, pływanie czy jazda na rowerze z pewnością pomogą nam w tym by nasza cera była jędrna i dobrze dotleniona.
Jak widać istnieje wiele sposób na to by poprawić kondycję swojej skóry. Jednak najcięższym wyzwaniem jest wdrożenie tych nawyków do naszego codziennego życia. Nie starajmy się zwlekać z podjęciem decyzji o zdrowym trybie życia. Już po krótkim czasie nasza skóra podziękuje nam za to że o nią zadbaliśmy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.