Strona główna
Dom i ogród
Tutaj jesteś

Aktywność fizyczna w ogrodzie – jak urządzić przestrzeń?

7 czerwca 2022

Ogród to miejsce, w którym wiosną i latem spędzamy sporo czasu. Nie tylko odpoczywamy, sadzimy kwiaty czy pijemy popołudniową kawę, lecz coraz częściej także ćwiczymy. Pozostaje jednak kwestia tego, jak właściwie wyposażyć domową siłownię „pod chmurką”?

Zobacz też: Sadzawka w ogrodzie – co daje jej posiadanie?

Ćwiczenia w ogrodzie – tak czy nie?

Jeszcze do niedawna ćwiczenie w ogrodzie nie były zbyt popularne. Jeśli chcieliśmy zażyć aktywności fizycznej, to należało albo udać się na siłownię, albo ćwiczyć w domowym zaciszu. Dziś jednak coraz częściej do ćwiczeń wykorzystujemy przestrzeń w naszym ogrodzie, zwłaszcza jeśli mamy do dyspozycji sporą jego powierzchnię. Zagospodarowanie ogrodu pod ćwiczenia jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień sporo czasu spędzają w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki temu mogą one przebywać na świeżym powietrzu, jednocześnie dbając o formę. Tymczasem osoby, które nie lubią być obserwowane podczas ćwiczeń, we własnym ogrodzie mogą czuć się niekomfortowo. Dotyczy to w szczególności działek, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie z innymi. 

Jakie sporty można uprawiać w ogrodzie?

W ogrodzie możemy ćwiczyć tak, jak tylko nam się podoba, pamiętając jednocześnie, aby nie przeszkadzać przy tym sąsiadom. Fitness przy głośnej muzyce nie będzie najlepszym rozwiązaniem, jednak gdy tylko nieco ściszymy radio lub telefon, może okazać się świetną rozrywką i sposobem na dbanie o formę. Wiele osób praktykuje w ogrodzie jogę, choć sport ten sprawdzi się jedynie w przypadku, gdy mieszkamy w spokojnej okolicy. Gra w koszykówkę, ćwiczenia na piłce, pilates – to tylko niektóre z propozycji, dedykowane osobom, które chcą ćwiczyć w ogrodzie.

Jak urządzić ogrodową siłownię?

Urządzenie ogrodowe siłowni nie wymaga dużego wysiłku – większość sprzętów może nam bowiem posłużyć zarówno w domu, jak i w ogródku. Oczywiście, czasami może pojawiać się problem z ich przeniesieniem, zwłaszcza w przypadku urządzeń o większych rozmiarach. Przykładowo, stepper skrętny lepiej sprawdzi się w domu, zaś stepper mini będzie dobrym rozwiązaniem i do domu, i do ogrodu. Siłownię „pod chmurką” możemy też wyposażyć w orbitrek czy runner. Jeśli zamierzamy urządzić miejsce do ćwiczeń z prawdziwego zdarzenia, warto sięgnąć po dedykowany pawilon ogrodowy. Co prawda jest to droższe rozwiązanie, jednak pozwoli nam ono wydzielić przestrzeń w ogrodzie, która będzie przeznaczona wyłącznie do ćwiczeń. Pamiętajmy, aby sprzęty „przenośne” chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przed zimą musimy je koniecznie schować, natomiast nawet latem, po zakończonym treningu, warto umieścić je w garażu czy w piwnicy, ewentualnie zabezpieczyć specjalistycznymi foliami ochronnymi.

Siłownia „pod chmurką” to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o formę, a jednocześnie nie lubią rezygnować z pięknej pogody. Wbrew pozorom, urządzenie małej siłowni nie wymaga większego wysiłku, bowiem wiele sprzętów można użytkować jednocześnie w domu oraz w ogrodzie. Warto jednak pamiętać o odpowiednich zabezpieczeniach, zwłaszcza w tak zmiennych warunkach atmosferycznych, jakie panują u nas nawet latem. 

Sadzawka w ogrodzie – co daje jej posiadanie?

Redakcja ZycieRzeczy

Witaj na naszym blogu! Jesteśmy wielkimi fanami prac ogrodowych, roślin, zwierząt i wszystkiego, co związane z naturą. Uwielbiamy też domowe porządki i urządzanie wnętrz. Na naszym blogu znajdziesz masę inspiracji dotyczących budownictwa, wyposażenia domu, ogrodu i wiele więcej!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Szary dywan
Krzesła do jadalni
Technologia OLED w telewizorach

Jesteś zainteresowany reklamą?