Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Agregat tynkarski – sprawne tynkowanie i nie tylko!

15 maja 2022


Urządzenia jak agregaty tynkarskie mają wszechstronne zastosowanie w trakcie robót budowlanych i wykończeniowych. Co warto wiedzieć na ich temat? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące tynkowania maszynowego!

Jak funkcjonuje agregat do tynkowania?

Urządzenie jak agregat tynkarski umożliwia przygotowanie mieszanki do tynkowania oraz podanie jej na podłoże. Za jego pomocą można wtedy przeprowadzić szybkie i skuteczne tynkowanie ścian czy sufitów.

Budowa agregatu tynkarskiego włącza przede wszystkim zbiornik, w którym umieszcza się suchą mieszankę. Tłoczona jest do niego woda z podpiętej instalacji, aby przygotować masę do nakładania na podłoża. Masa tłoczna jest wtedy za pomocą innej pompy do węża, a następnie do pistoletu.

Pracownik trzymający w ręku lancę z pistoletem nakładana gotową mieszankę na ściany albo na sufity. Mieszanka jest wtedy nakładana bardziej równomiernie niż w przypadku tynkowania ręcznego, co jest dużym atutem tej metody.

 

Warto też wskazać, że urządzenia te, między innymi agregaty tynkarskie firmy Małek, mogą być używane wraz z silomatami. Są to urządzenia, które przeznaczone są do transportowania materiałów sypkich do agregatu bezpośrednio z silosu.

Agregaty tynkarskie – zastosowanie

Głównym zastosowaniem agregatu tynkarskiego jest tynkowanie. Dzięki niemu można wykonać tynki wewnętrzne i zewnętrzne oraz tynki specjalnego przeznaczenia.

Za pomocą agregatów tynkarskich można nakładać tynki wapienne, cementowe oraz gipsowe, a także ich mieszanki, a także tynki elewacyjne, na przykład akrylowe, silikonowe. Stosowane są one również z tynkami dekoracyjnymi, tłumiącymi, ogniochronnymi, dlatego można wykorzystać je na wiele sposobów.

Ponadto agregaty, w tym agregaty tynkarskie firmy Małek mogą być używane z innymi rodzajami materiałów o odpowiedniej granulacji, które dopasowane są do konkretnego urządzenia.

Przykładowo agregaty mogą być zastosowane do wykonania wylewek maszynowych na posadzki. Są one również stosowane do wykonania różnych mas szpachlowych, zapraw, gładzi czy mas bitumicznych, jednoskładnikowych mas poliuretanowych.

Wobec tego jeden agregat może być wykorzystany do wielu prac z zastosowaniem różnych rodzajów materiałów.

Jakie korzyści daje stosowanie agregatów tynkarskich?

Firmy wykorzystujące agregaty tynkarskie mogą zaoferować swoim klientom nie tylko sprawniejsze wykonanie prac, ale również ich wyższa jakość. To powoduje, że są one obecnie tak popularne w porównaniu do firm, które nie świadczą usług tynkowania maszynowego.

Z punktu widzenia klienta największym atutem związanym z wykorzystaniem agregatów tynkarskich będzie wykonanie prac znacznie szybciej niż ręcznie. Zwykle prace przebiegają wtedy trzy, a nawet cztery razy szybciej, dzięki czemu nie ma potrzeby długiego czekania, aż prace będą gotowe. 

Za pomocą agregatów tynkarskich można również wykonać wysokiej jakości materiały, na przykład równe i trwałe tynki. Wynika to z faktu, że agregaty tynkarskie skutecznie mieszają suche zaprawy z wodą i pozwalają na ich równomiernie nakładanie na podłożę. To powoduje, że mogą one wyglądać estetycznie i służyć przez długi czas.

Warto też wskazać, że jeden agregat na placu budowy może posłużyć do wielu zadań. Jak wspomniano wcześniej, agregaty mogą być używane do nakładania wielu materiałów, dzięki czemu są one wielofunkcyjnym wsparciem dla firm świadczących usługi budowlane i wykończeniowe.

Więcej informacji związanych z różnymi rodzajami agregatów można znaleźć już teraz na stronach internetowych producentów. Wiele z nich, w tym firma Małek, oferuje sprzedaż agregatów online z dostawą do klientów.

Redakcja ZycieRzeczy

Witaj na naszym blogu! Jesteśmy wielkimi fanami prac ogrodowych, roślin, zwierząt i wszystkiego, co związane z naturą. Uwielbiamy też domowe porządki i urządzanie wnętrz. Na naszym blogu znajdziesz masę inspiracji dotyczących budownictwa, wyposażenia domu, ogrodu i wiele więcej!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak przybijać gwoździe do betonu
Małe okna PCV
Jaki grunt pod farbę?

Jesteś zainteresowany reklamą?