Dom i ogród

Zasłony do salonu – czym się kierować przy ich wyborze?

Zasłony do salonu – czym się kierować przy ich wyborze?

Bez wątpienia salon jest swoistą wizytówką domu. To tutaj spędzamy rodzinnie czas, zapraszamy gości oraz sami relaksujemy się i odpoczywamy. Dlatego też powinniśmy zaaranżować to wnętrze z duża starannością. Trzeba pomyśleć zarówno o aspektach praktycznych, jak i estetycznych. Stylowe wnętrze może być też bardzo komfortowe! Dziś zajmiemy się kwestią zasłon do salonu. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Jaki materiał będzie i praktyczny, i pięknie wyglądający? Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy model!

 Jaki materiał na zasłony do salonu? 

Wiele zależy od tego, jak bardzo nasłoneczniony jest Twój salon. Jeśli chcesz uniknąć nadmiernego przegrzewania pomieszczenia oraz mocnych promieni słońca, to koniecznie wybierz zasłony zaciemniające. Do tego najlepiej sprawdzi się gruby welur lub modele blackout. Obecnie można znaleźć opcje, które wcale nie są bardzo ciężkie i toporne. Niektóre materiały świetnie zaciemniają wnętrze, a same nie są grube! Jeśli jednak Twoje wnętrze jest wręcz niedoświetlone, to warto postawić w zamian za zasłony do salonu, na firany. Z tiulu – sztywniejsze, bądź z woalu – bardziej romantyczne, delikatne. Można je dostosować do stylu wnętrza! Zapewnią nieco intymności, a jednocześnie pozwolą promieniom słońca dostać się do środka.

Jaki styl zasłon do salonu jest najlepszy? 

Do wyboru mamy całą masę stylów, kolorów, deseni itp. Dlatego właśnie zasłony do salony należy wybrać pod kątem wystroju i kolorystyki wnętrza. Mogą być one naprawdę świetną ozdobą. Jeśli więc ściany w salonie są stonowane, jasne, to możesz postawić na ciemne zasłony lub takie o mocnym, odważnym kolorze. Będzie to świetne przełamanie całego wystroju. Jednak jeśli salon nie jest zbyt duży, to uważaj na ciemne kolory. Zasłony do salonu mogą go skrócić! Dlatego w mniejszych pomieszczeniach zawsze stawiaj na jasne, przewiewne modele. Warto też pomyśleć nad połączeniem zasłon z firankami, jeśli nie chcemy w dzień wzroku sąsiadów w naszym salonie lub też wlatujących owadów. Praktycznie i stylowo!

 Zasłony do salonu takie, jak chcesz!

Zasłony można kupić nie tylko jako gotowe modele. Jeśli w jakimś sklepie zobaczyć materiał, który jest wprost idealny do Twojego salonu, to po prostu kup odpowiednie wymiary i oddaj je do krawcowej! Tak stworzysz swoje własne zasłony. Jednak wybór gotowych modeli w sklepach jest ogromny. Możesz łatwo przeszukać Internet i znaleźć wiele ciekawych propozycji. Online czeka też wiele inspiracji, jakie zasłony dobrać do danego stylu wnętrza. Dlatego jeśli nie masz pomysłu, koniecznie zajrzyj na różne fora czy grupy. Same zasłony może zamówić przez Internet bez wychodzenia z domu – szybko i łatwo. W obecnych czasach to świetny sposób na bezpieczne i przyjemne zakupy. Wszystkie wymiary można łatwo sprawdzić i na pewno otrzymany produkt będzie odpowiedni. Nie czekaj tylko zamów swoje zasłony do salonu! 

Udostępnij