Dom i ogród

Meble dębowe i sosnowe. 3 zalety mebli drewnianych

Meble dębowe i sosnowe. 3 zalety mebli drewnianych

Drewno to jeden z powszechnie używanych w przemyśle meblarskim materiałów. Trwałość i naturalny wygląd mebli drewnianych sprawiają, że w tego rodzaju wyposażenie wnętrz inwestuje wiele osób, urządzając zarówno pomieszczenia domowe, jak i służbowe. Dlaczego warto kupować meble dębowe, sosnowe lub z innego rodzaju drewna?

  1. Meble dębowe – trwałość i unikalność w jednym
  2. Drewniana, uniwersalna szafa trzydrzwiowa
  3. Łóżko sosnowe, z drewna z orzecha, buku czy brzozy?

Idealne meble są wytrzymałe, estetyczne i komfortowe w użytkowaniu. Te cechy posiadają meble drewniane, a oprócz tego zapewniają jeszcze znacznie więcej korzyści.

Meble dębowe – trwałość i unikalność w jednym

Niekwestionowaną zaletą mebli z drewna jest ich wytrzymałość oraz unikalność. Pod tym względem królują meble dębowe, chętnie kupowane przez właścicieli eleganckich biur oraz użytkowników prywatnych, którzy cenią sobie klasyczną elegancję. Meble dębowe wytrzymają w nienaruszonym stanie przez długi czas, nie straszne im przeprowadzki czy zabawy małych dzieci, których wyobraźnia nie zna granic. Przy odpowiedniej konserwacji, meble dębowe będą prezentować się nienagannie przez wiele lat. Ze względu na fakt, że nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, meble z tego materiału są unikalne same w sobie. Pomimo powtarzalnych wzorów szaf czy komód, każda z nich jest inna i nie sposób odtworzyć oryginalnego wzoru drewna, z którego została zrobiona.

Drewniana, uniwersalna szafa trzydrzwiowa

Inwestując w drewniane meble, nie trzeba się martwić, że szafa trzydrzwiowa czy wybrana komoda nie będzie pasować do reszty mebli. Drewno to materiał uniwersalny, który można łączyć z wieloma innymi materiałami, wykorzystywanymi do produkcji mebli lub dekoracji. Uniwersalny charakter drewna przejawia się nie tylko w możliwości dopasowania zrobionych z niego mebli do wnętrza w niemal każdym stylu aranżacyjnym, ale również do pomieszczeń o odmiennym przeznaczeniu. Drewniana szafa trzydrzwiowa sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i biurze, a stół będzie równie dobrze wyglądać w domowej jadalni, jak i w sali konferencyjnej.

Łóżko sosnowe, z drewna z orzecha, buku czy brzozy?

Elegancję i naturalny wygląd ma nie tylko drewno dębowe, ale również inne rodzaje tego materiału. Drewno, jako powszechnie wykorzystywane do produkcji mebli tworzywo, pochodzi zarówno z rodzimych, polskich lasów, jak i z upraw zagranicznych. Każdy może więc zdecydować, czy woli łóżko sosnowe czy z drewna z brzozy, albo zestaw mebli ogrodowych dębowych lub z rattanu. 

Udostępnij