Dom i ogród

Fotele masujące, czyli relaks w domowym zaciszu

Fotele masujące, czyli relaks w domowym zaciszu

Nie trzeba zapisać się do salonu masażu czy rehabilitacji na kosztowny zabieg, by zaznać błogiego relaksu i pomasować obolałe plecy. Na pomoc przychodzą fotele masujące – doskonała inwestycja dla całej rodziny, której koszt to zaledwie kilka masaży w profesjonalnym gabinecie. Taki mebel doskonale odnajdzie się w nowoczesnych, minimalistycznych i surowych wnętrzach.

Fotele masujące skórzane, z eko skóry, obite tkaniną i inne

Fotele masujące, za sprawą szerokiej oferty i różnych materiałów ich obić, można dopasować do konkretnego stylu i kolorystyki pomieszczenia, gdzie ten mebel zostanie umieszczony. Producenci takich rozwiązań proponują modele wykonane ze skóry naturalnej, tańszej eko skóry oraz grubej, tapicerowanej tkaniny. Pomimo drobnych różnic w materiale, atutem foteli masujących jest ich wygląd – taki sam jak typowych, wypoczynkowych foteli. Można oczywiście go rozłożyć i uruchomić masowanie lub włączyć podgrzewanie, ale też po prostu wygodnie w nim usiąść. 

Fotele masujące i ich funkcje

Fotele masujące, by masaż był wygodniejszy i odbywał się w bardziej komfortowej pozycji, można rozłożyć. Producenci takich nowoczesnych mebli proponują modele, które – poza masowaniem – mają też dodatkową funkcję podgrzewania. To idealna opcja dla osób starszych lub takich, które np. z powodu niskiego ciśnienia lub problemów z krążeniem wiecznie marzną. Fotele te mają różne tryby masażu oraz punkty masażu, by jak najprecyzyjniej dotrzeć do wszystkich najbardziej spiętych części ciała: karku, ramion, pleców, nóg czy pośladków. Przed masażem właściwym można uruchomić podgrzewanie, by rozgrzać mięśnie i zredukować znajdujące się w nich napięcia.

Fotel masujący idealny na prezent

Fotel masujący to oryginalny pomysł na upominek na różne okazje. Dzień Babci lub Dzień Dziadka, Dzień Matki lub Dzień Ojca czy też po prostu bez okazji. Fotel warto podarować osobie, na której nam zależy i chcemy, by zaznała w domowym zaciszu odrobiny relaksu i komfortu po trudach całego dnia. Szczególnie wśród osób, które narzekają na bóle pleców i napięcia, jest on bardzo pożądanym prezentem. Z uwagi na koszt, można się poskladać na niego w kilka osób. 

Fotel masujący dla osób pracujących w pozycji siedzącej

Mówi się, że siedzenie to nowe palenie – stałe przebywanie w pozycji siedzącej jest bardzo niezdrowe dla kręgosłupa i całej sylwetki. Każdy, kto spędza dużo czasu w pracy przed komputerem, powinien rozważyć zainwestowanie w taki mebel. Może go używać nawet codziennie, by pomasować obolałe mięśnie i pozbyć się napięć.

Udostępnij