Dodano: 19.07.2016

Świetlna dekoracja na letni balkon, ogród, altanę…

Świetlna dekoracja na letni balkon, ogród, altanę…

Dnia już niestety ubywa, wieczory przychodzą szybciej – warto rozproszyć zapadające szybciej ciemności nastrojowym światłem, którego źródło i za dnia pięknie przyozdobi nasze ulubione miejsce wypoczynku. Ponieważ już wiosną wpadłam na ciekawy pomysł, dziś się nim z Wami podzielę.

Do wykonania kwietnej girlandy kwietnej girlandy potrzebne mi były 3 gałązki prześlicznych sztucznych kwiatów, które zakupiłam w sklepie typu „wszystko po 4 złote”. Miałam na nie różne pomysły, ale ta ze świetlną ozdobą była najlepsza – wygląda ona efektownie nie tylko w nocy, ale i w dzień.

Czego potrzebujecie do wykonania girlandy?

  • Dużych oraz małych i ostrych nożyczek,
  • lampek, koniecznie ledowych, nie chcemy przecież małego ogniska w domu,
  • sztucznych kwiatów,
  • kleju uniwersalnego, taki który skutecznie klei plastik – najlepiej, aby stawał się bezbarwny podczas schnięcia.

 

kwiaty1

Gotowe? Siadamy do pracy:

  • Demontujemy nasze kwiaty na części za pomocą nożyc. Zostawiamy tylko te elementy, których będziemy używać w naszej girlandzie – u mnie są to płatki i ten zielony dół od spodu kwiatu. Można użyć także liści. Wycinamy małymi nożyczkami środki plastikowych elementów, aby pasowały wymiarem do żarówek. To samo robimy z płatkami- w tym przypadku nacinałam oryginalne środki na krzyż aby poszerzyć otwory.

kwiaty2

  • Za pomocą kleju mocujemy do żarówek zieloną bazę naszych kwiatów, następnie, gdy klej już lekko zwiąże, przyklejamy do niej płatki, do nich kleimy kolejne itd. Dobrze, aby tak jak w moim projekcie elementy kwiatu, zaczynały się przed grubszą częścią żarówki – całość będzie wtedy stabilna a montaż łatwiejszy.

 

kwiaty3

  • Powtarzamy ten proces aż do ostatniej żarówki, najlepiej w asyście futrzastego przyjaciela który będzie czuwał nad jakością pracy.

 

kwiaty0

Efekt finalny? Dekorujcie to, co chcecie!

 

kwiatnoc copy

 
Kategoria: Inne