Dodano: 16.08.2016

Zamiast kiczowatej pamiątki z wakacji podaruj dziecku…

Zamiast kiczowatej pamiątki z wakacji podaruj dziecku…

Konika! No dobrze, może osiołka. Uszyje go bez problemu każdy, kto ma ochotę zamiast kiczowatych podarków ze straganów podarować coś prawdziwie oryginalnego. Śmiało!

Zadanie naprawdę nie jest trudne, a jego efekt zagra zarówno jako brelok, zawieszka czy inny rodzaj ozdoby dziecięcego pokoju.

Przygotujcie:

 • filc brązowy i czarny na maskotkę,
 • filc w dwóch innych kolorach na siodło,
 • cztery koraliki lub guziczki,
 • sznurek do przewiązania,
 • igłę, nici, nożyczki,
 • coś do wypełnienia u mnie jest to środek z poduszki zakupionej w IKEA,
 • guzik w ciekawym kształcie lub inną ozdobę,
 • klej na gorąco.

Oto szablon potrzebny do wykonania zabawki:

 

3

 

4

Do roboty!

 1. Drukujemy szablon i wszystkie zawarte w nim elementy przenosimy na filc w ilości oznaczonej na zdjęciu.
 2. Do nóżek przyszywamy kopytka, a następnie zszywamy ze sobą części nóżek pamiętając o ich wypełnieniu. Następnie do każdej z nich przyszywamy koralik albo guziczek.
 3. Do główki przyszywamy pyszczek i kolejne elementy siodła. Kiedy siodło jest już na miejscu, przyszywamy doń guziczek, albo inną wesołą ozdobę.
 4. Szycie konika rozpoczynamy od dołu brzucha, poprzez pyszczek. Zszywając głowę musimy pamiętać, by wszyć grzywę oraz uszy. Jeśli chcemy by nasz konik był zawieszką, na jego grzbiecie wszywamy kawałek sztywnej tasiemki. Następnie wszywamy ogon i resztę brzucha. Pamiętamy oczywiście o tym by sukcesywnie w trakcie zszywania wypełniać środek konika. Wówczas będzie nam łatwiej dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i drobniejszych elementów, a co za tym idzie nasz konik będzie równiutko wypełniony.
 5. Kiedy konik jest już zszyty, przyklejamy oczka i za pomocą kleju na ciepło nogi. Możemy również za pomocą różu do policzków namalować rumieńce.
 6. Szyję i pyszczek przewiązujemy sznureczkiem.
Gotowe! Teraz już możecie wręczyć najnowszy skarb dzieciom czekającym na pamiątki z wakacji.
2Kategoria: Zabawki
Tagi: ,