Dodano: 23.02.2016

Historie mebli OdNowa – Błękitny kufer

Historie mebli OdNowa – Błękitny kufer

Przedstawiam Wam unikalny drewniany kufer w kolorze pastelowego błękitu. Kufer pochodzi z końca XIX wieku. Wykonano go w tym czasie ze starego  drewna sosnowego.

Całość poddana została dogłębnej renowacji. Pozwoliło mi to uzyskać tak piękny i niepowtarzalny mebel. Nie kupicie takiego w żadnej fabryce lub w sklepie meblowym!

Kufer odkupiłam od pewnej kobiety w Bieszczadach, która dostała go jako posag od swoich rodziców. Mebel znajdował się w dobrym stanie, jednak postanowiłam poddać go gruntowej renowacji. Całość prac została wykonana ręcznie.

Co zrobiłam? Oczyściłam go ze starej powierzchni, odrobaczyłam, pokryłam trzema warstwami  farby akrylowej renomowanej marki. Na końcu poddałam go procesowi woskowania, co nadało mu niepowtarzalny wygląd.

12489228_554630651359036_7632008984115812656_o

Kufer został wykończony w stylu Shabby Chic, niezwykle pożądanym w tym sezonie. Jaki to styl? Polega na dekorowaniu wnętrz starymi, naznaczonymi zębem czasu meblami i przedmiotami, znany od lat 80-tych XXw. Wnętrza w stylu Shabby Chic słyną z delikatnej, pastelowej, romantycznej i zdecydowanie kobiecej stylistyki (shabby- stary, obdarty, zniszczony, podniszczony; chic- to szyk, po prostu szyk!).

Shabby Chic jest także techniką malowania drewna w taki sposób, aby uzyskać efekt starej, przetartej i łuszczącej się powłoki.

Efekt końcowy jest niesamowity – przyznajcie, że kufer prezentuje się pięknie!  Może służyć jako miejsce do przechowywania starych książek, pościeli. Może też być po prostu dekoracją w mieszkaniu. Ja nadałam mu drugie życie, teraz czekam na kogoś, kto da mu dom.

Odrestaurowane stare meble są warte o wiele więcej niż meble prosto z fabryki – one mają duszę i swoją historię…
Kategoria: Meble
Tagi: