Dodano: 25.08.2016

Były sobie patyki

Były sobie patyki

Leżały na moim podwórku i stwierdziłam, że aż się proszą o to, aby je użyć. Przecież uwielbiam naturalne dodatki do domu! Pomysły? Niejeden. Ale tym razem wygrała chętka na drabinkę.

Nieidealna, surowa w wyglądzie, trochę w stylu shabby… Może i wygląda bardziej na ,,podpórkę dla grochu” niż porządny mebel, jak to określiła reszta domowników. Ja ją i tak uwielbiam. Jest funkcjonalna, nadaje wnętrzu przytulny sielski charakter. Jej wykonanie dorównuje prostotą i dostępnością tylko zdobyciu potrzebnych materiałów, a fani naturalnych dodatków poczują się naprawdę spełnieni – tak autentyczny element wystroju wnętrza powinien ich zachwycić!

 

drabinkainstrukcja5

 

Do wykonania drabinki potrzebne nam są:

  • Gałęzie, w miarę świeże – z czasem twardnieją i wbijanie gwoździ będzie wtedy trudne,
  • nożyce do gałęzi/ręczna piła do cięcia,
  • flamaster,
  • metr,
  • farba, np. akrylowa – ja zastosowałam nietypowe rozwiązanie, ale o tym opowiem wam w dalszej części.

 

 drabinkainstrukcja1

 

A teraz do roboty!

  1. Układamy dwie gałęzie stanowiące boki i ustaliłam jaka będzie odległość pomiędzy nimi. U mnie patyki były krzywe, więc nie było sensu bawić się w mierzenie poszczególnych szczebli. Każdy docinałam bez mierzenia, dopasowując do odległości między głównymi bokami. Zawsze zostawiałam trochę więcej luzu po bokach niż potrzeba, dzięki temu pod koniec całego procesu, kiedy drabinka była już zbita, poprzycinałam końce do odpowiedniej długości.
  2. Całość zbijamy gwoździami. Ja dla pewności używałam jeszcze kleju do drewna, ale było to bardziej moje widzimisię niż rzeczywista potrzeba.
  3. Jeżeli nie marzymy o dodatkowych współlokatorach w postaci ewentualnych insektów, całość porządnie szorujemy.
  4. Etap finalny – malowanie. Sprawdzi się tu i uniwersalna farba w sprayu, można też wypróbować taką do drewna. Ja pomalowałam swoją drabinkę… lateksową farbą do ścian. Była akurat niewykorzystana resztka, zatem wybór był oczywisty!

A efekt?

Póki co, wiszą na niej koce. Ale spełni się jeszcze w wielu innych rolach. Już wyobrażam sobie, jak zaaranżuję ją na święta… Nastrojowe lampki, pierniczki z TEGO POSTU, cuda świątecznych dekoracji, które jeszcze stworzę…

A jak Wy wykorzystacie swoją drabinkę?

 

dranka6

 
Kategoria: Meble
Tagi: , ,